ΤΜΗΜΑ ΕΜΜΕ ΕΚΠΑ: ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΩΝ

WebTeam - Δημοσίευση: 30-09-2013 10:40

Συνημμένο αρχείο: 5392_8675.pdf Τύπος αρχείου: Αρχείο PDF

Erasmus students 2013 - 2014

Faculty of Communication and Media Studies national and Kapodistrian University of Athens

Dear Erasmus students,
Welcome to Athens and the Faculty of Communication and Media Studies.
I know your first communication attempt with the faculty was not ‘successful’! This is due to the ongoing strike of the administration staff at the University due to the massive redundancy plan (over 37% of the total administration staff) as an outcome of austerity measures. Up to now there is no announcement about the end of this strike.
My intention is to organize a meeting to have a first communication with you, and give you more detailed information about the situation and the studies in the Faculty and to discuss the course schedule.
The meeting will take place on Wednesday 2.10.2013, 13:30pm, at Stadiou Street 5, 7th floor (near Syntagma Square), Room 705. Please disseminate this information to all other Erasmus students you
may know studying at our Faculty.
If you wish to contact me, please send an e-mail to rpanag@media.uoa.gr
Hope to see as many of you on Wednesday.
Kind regards
Professor Roy Panagiotopoulou